Światowy Dzień FAS z Fundacją FASCYNACJE – zaproszenie na Konferencję

Już 9 września br. odbędzie się Konferencja pt. Światowy Dzień FAS z Fundacją FASCYNACJE!
Konferencja objęta została Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz
Płodowy Zespół Alkoholowy (FAS) obecnie częściej używany skrót to FASD. Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD) jest nieuleczalnym, niegenetycznym zespołem chorobowym mogącym wystąpić u dzieci, których matki piły alkohol w czasie ciąży.
Deficyty związane z FASD mają całościowy wpływ na rozwój dziecka.
Dzieci z FASD mogą natrafiać na wiele problemów, takich jak problemy medyczne, behawioralne, edukacyjne i społeczne, które będą się tylko nasilać, gdyby pozostawić je własnemu biegowi.
Wbrew powszechnej opinii, że problem ten dotyczy niewielkiej grupy dzieci, dzieci z FASD stanowią większą grupę z niepełnosprawnością niż dzieci z innymi wadami wrodzonymi.
Deficyty związane ze Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD) mają również wpływ na rozwój intelektualny oraz społeczny także w okresie dorastania i po osiągnięciu dorosłości.
Podczas Konferencji otrzymasz wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Dowiesz się jak wspomagać dziecko z FASD w edukacji i życiu codziennym.

Prelegenci:
dr hab. Krystyna Rymarczyk, prof. USWPS