SPONSORZY

Energa wspiera terapię dzieci z FASD

Terapie indywidualne i grupowe oraz specjalistyczne diagnozy w kierunku FASD – takie działania Energa z Grupy ORLEN będzie wspierać w ramach projektu „Pomoc i wsparcie dla dzieci z FASD i ich rodzin”. Energa została partnerem tej inicjatywy. 

Projekt prowadzony jest we współpracy z Fundacją na Rzecz Dziecka i Rodziny FASCYNACJE. Skierowany jest do mieszkańców Pomorza, a zwłaszcza Trójmiasta. W sposób szczególny zaadresowany jest do rodzin adopcyjnych i biologicznych. Do programu mogą się także zgłaszać rodziny zastępcze i placówki pomocowe.

–  Picie alkoholu w czasie ciąży może wpłynąć na powstanie zaburzeń zwanych Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD). Dzieci z FASD mogą natrafiać na wiele problemów, takich jak problemy medyczne, behawioralne, edukacyjne i społeczne, które – gdyby pozostawić je własnemu biegowi – będą się tylko nasilać. Zdiagnozowanie trudności wynikających z prenatalnej ekspozycji na alkohol oraz udzielenie adekwatnej pomocy dzieciom i ich rodzinom może zapobiec pogłębieniu się trudności wynikających z zaburzeń pierwotnych, jak i rozwojowi wielu zaburzeń wtórnych. Stąd tak ważna jest wczesna diagnoza i terapia  – mówi dr hab. Małgorzata Stopikowska, profesor Ateneum – Szkoły Wyższej w Gdańsku i koordynator Centrum FASD przy Fundacji FASCYNACJE.

Partnerstwo jest realizowane w ramach Strategii zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu Grupy ENERGA. Zgłoszenia do projektu można nadsyłać na adres: partnerstwo@fundacjafascynacje.pl

Przewiń na górę