Cotygodniowa dawka wiedzy od Fundacji Fascynacje!

😊 Cotygodniowa dawka wiedzy od Fundacja FASCYNACJE 😊

• cechy dysmorficzne twarzy, tj. krótkie szpary powiekowe, wygładzenie rynienki podnosowej, wąska czerwień wargowa górna oraz małogłowie,
  • prenatalne i postnatalne zaburzenia wzrostu (masa i długość ciała),
  • opóźnienie rozwoju psychoruchowego,
  • trudności z uczeniem się, koncentracją, pamięcią i zdolnością do rozwiązywanie problemów,
  • zaburzenia rozwoju mowy,
  • koordynacja ruchowa, zaburzenia integracji sensorycznej,
  • relacje z ludźmi, problemy z przestrzeganiem norm społecznych (kłamstwa, kradzieże).

🧡Diagnoza postawiona we wczesnym dzieciństwie pozwala na szybkie wprowadzenie skutecznej terapii oraz efektywnego systemu wsparcia. Tak, aby osoba z FASD mogła jak najlepiej funkcjonować samodzielnie.

Już wkrótce więcej o procesie diagnostycznym – oczami naszego specjalistycznego zespołu diagnostycznego.

❗️A czy wiesz, że ….. W Fundacji FASCYNACJE rozpoczęliśmy innowacyjny projekt diagnostyki osób dorosłych.

Jesteśmy dumni, że #Energa Grupa ORLEN jest Mecenasem Głównym Projektu „Pomoc i wsparcie dla dzieci z FASD i ich rodzin – 2024”, sponsorując diagnozę i terapię. Energa SA