Cotygodniowa dawka wiedzy od Fundacji Fascynacje!

📢📢 Cotygodniowa dawka wiedzy od Fundacja FASCYNACJE

❓Na czym polega i w czym może pomóc konsultacja/terapia psychologiczna?

W przypadku dzieci i młodzieży, pierwsza konsultacja odbywa się z rodzicami/opiekunami. Polega na zebraniu szczegółowego wywiadu dotyczącego rozwoju i funkcjonowania dziecka. Wraz z rodzicami/opiekunami zastanawiamy się, jakie są trudności dziecka i cele, do których będziemy dążyć. Kolejne spotkania odbywają się z dzieckiem bez obecności opiekunów.

❓Co robimy w gabinecie?

To zależy! Od wieku dziecka, jego potrzeb (zabawa? rozmowa? trochę ruchu?), w zależności od potrzeb, gotowości i poziomu funkcjonowania dziecka, dobieramy narzędzia, którymi będziemy posługiwać się podczas wspólnej pracy – czasami będzie to zabawa, czasami wypełnianie kart pracy, a jeszcze innym razem… wspólne wypicie herbaty lub pójście na spacer, podczas których będziemy budować dobrą, bezpieczną relację, pozwalającą na podejmowanie często trudnych, nieprzyjemnych tematów.

Jeśli Twoje dziecko lub Ty potrzebujesz wsparcia skontaktuj się z nami. Nasza Fundacja skupia się na całościowym, holistycznym podejściu do zdrowia człowieka.

Jesteśmy dumni, że #Energa Grupa ORLEN jest Mecenasem Głównym Projektu „Pomoc i wsparcie dla dzieci z FASD i ich rodzin – 2024”, sponsorując diagnozę i terapię. Energa SA

📧 mail: info@fundacjafascynacje.pl

📞 tel.: 733 088 825 (wt. 13-18, czw. 9-14)

📝 https://forms.gle/k8UqswJxJPbRMq8P7