Cootygodniowa dawka wiedzy od Fundacji Fascynacje!

📢📢 Cotygodniowa dawka wiedzy od Fundacja FASCYNACJE

🌟 Czy wiecie, że… regularna rutyna pomaga dzieciom z FASD czuć się bezpieczniej? 📅

Stałe godziny snu, posiłków i nauki mogą znacząco poprawić samopoczucie i funkcjonowanie dzieci z FASD. Oto kilka wskazówek, jak wprowadzić i utrzymać rutynę:

🛌Stałe godziny snu: Regularny czas kładzenia się spać i wstawania pomaga w stabilizacji rytmu dobowego dziecka.

🍽️ Regularne posiłki: Ustalanie stałych godzin posiłków wspiera zdrowe nawyki żywieniowe i pomaga dzieciom przewidywać, co się wydarzy.

📚 Harmonogram nauki i zabawy: Zaplanowane godziny nauki, zabawy i odpoczynku pomagają dzieciom lepiej zarządzać czasem i obowiązkami.

📅 Prosty plan dnia: Tworzenie prostego, wizualnego planu dnia, który dziecko może zobaczyć, pomoże mu lepiej zrozumieć i przestrzegać codziennej rutyny.

Wsparcie i konsekwencja w wprowadzaniu rutyny mogą znacząco poprawić jakość życia dzieci z FASD.

Macie swoje sposoby na utrzymanie regularnej rutyny w codziennym życiu? Podzielcie się nimi w komentarzach! 👇

Zapraszamy do dalszej nauki z nami! 💡

Jesteśmy dumni, że Energa SA Grupa ORLEN jest Mecenasem Głównym Projektu „Pomoc i wsparcie dla dzieci z FASD i ich rodzin – 2024”, sponsorując diagnozę i terapię.

#FASD#RegularnaRutyna#WsparcieDlaDzieci#FundacjaFascynacje#Energa