Cootygodniowa dawka wiedzy od Fundacji Fascynacje!

📢📢 Cotygodniowa dawka wiedzy od Fundacja FASCYNACJE

🌟Trwają wakacje dlatego dzisiaj przypominamy o znaczeniu aktywności fizycznej w życiu dzieci z FASD!

🎯 Aktywność fizyczna odgrywa kluczową rolę w życiu dzieci z FASD, pomagając w ich rozwoju fizycznym, emocjonalnym i społecznym. Oto kilka powodów, dlaczego warto zachęcać dzieci z FASD do regularnych ćwiczeń:

🔑Poprawa Zdrowia Fizycznego: Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie i kości, poprawiają koordynację ruchową i kondycję. Dzięki aktywności fizycznej dzieci z FASD mogą lepiej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami.

🔑Regulacja Emocji: Aktywność fizyczna pomaga w regulacji emocji i redukcji stresu. Dzieci, które regularnie ćwiczą, mogą lepiej radzić sobie z frustracją i lękiem.

🔑Zwiększenie Koncentracji: Ćwiczenia fizyczne poprawiają przepływ krwi do mózgu, co wspomaga koncentrację i pamięć. Dzieci z FASD mogą mieć trudności z utrzymaniem uwagi, a regularna aktywność może im w tym pomóc.

🔑Budowanie Relacji Społecznych: Zajęcia sportowe i grupowe formy aktywności fizycznej są doskonałą okazją do nawiązywania relacji z rówieśnikami. Dzieci uczą się współpracy, komunikacji i rozwiązywania konfliktów.

🔑Poprawa Nastroju: Ćwiczenia powodują wydzielanie endorfin, które poprawiają nastrój i samopoczucie. Regularna aktywność może przeciwdziałać depresji i obniżeniu nastroju.

🎾🤸‍♂️🚴‍♂️ Propozycje aktywności dla dzieci z FASD mogą obejmować:

🎯Gry zespołowe jak piłka nożna, koszykówka czy siatkówka.

🎯Ćwiczenia na świeżym powietrzu jak bieganie, jazda na rowerze czy spacery.

🎯Zajęcia taneczne, które łączą ruch z muzyką i rytmem.

🎯Joga i ćwiczenia relaksacyjne, które pomagają w koncentracji i wyciszeniu.

💬Edukacja to klucz do zrozumienia i wsparcia dzieci z FASD. Dzielmy się wiedzą i pomagajmy obalać mity!

Jesteśmy dumni, że Energa SA SA Grupa ORLEN jest Mecenasem Głównym Projektu „Pomoc i wsparcie dla dzieci z FASD i ich rodzin – 2024”, sponsorując diagnozę i terapię.

#FASD#Edukacja#WsparcieDlaDzieci#FundacjaFascynacje#Energa#AktywnośćFizyczna#Zdrowie#RozwójDzieci