Cootygodniowa dawka wiedzy od Fundacji Fascynacje!

📢📢 Cotygodniowa dawka wiedzy od Fundacja FASCYNACJE

📣 Dzisiaj poruszymy temat Rola rodziców i opiekunów w życiu dzieci z FASD

🤱Wspieranie dzieci z FASD to prawdziwe wyzwanie, ale jednocześnie ogromna odpowiedzialność i szansa na rozwój zarówno dla dziecka, jak i jego opiekunów. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w codziennej opiece:
1. Zrozumienie i akceptacja: Kluczowe jest zrozumienie, czym jest FASD i jakie wyzwania niesie ze sobą to zaburzenie. Akceptacja trudności dziecka i cierpliwość w codziennym życiu to fundamenty skutecznego wsparcia.
2. Stała rutyna: Dzieci z FASD często lepiej funkcjonują w przewidywalnym środowisku. Utrzymanie stałej rutyny dnia pomaga im czuć się bezpieczniej i stabilniej.
3. Komunikacja: Otwarte i jasne komunikowanie się z dzieckiem jest niezwykle ważne. Staraj się mówić prostym i zrozumiałym językiem, a także słuchaj uważnie, co dziecko chce Ci przekazać.
4. Wsparcie emocjonalne: Dzieci z FASD mogą doświadczać silnych emocji, dlatego ważne jest, aby być dla nich emocjonalnym wsparciem. Pomóż im nazywać i radzić sobie z emocjami w zdrowy sposób.
5. Współpraca z specjalistami: Warto korzystać z pomocy specjalistów, takich jak psycholodzy, logopedzi czy terapeuci. Współpraca z nimi może znacząco poprawić jakość życia dziecka i całej rodziny.

👩‍👩‍👧‍👧Pamiętajmy, że rola rodzica czy opiekuna jest nieoceniona. Tworzenie kochającego, zrozumiałego i wspierającego środowiska pozwala dzieciom z FASD rozwijać się i osiągać swój pełen potencjał.💙

Zapraszamy do dalszej nauki z nami! 💡

Jesteśmy dumni, że @EnergaSA Grupa ORLEN jest Mecenasem Głównym Projektu „Pomoc i wsparcie dla dzieci z FASD i ich rodzin – 2024”, sponsorując diagnozę i terapię.

#FASD#RodziceiOpiekunowie#WspieramyRozwój#FundacjaFascynacje