Cootygodniowa dawka wiedzy od Fundacji Fascynacje!

📢📢 Cotygodniowa dawka wiedzy od Fundacja FASCYNACJE

🌟 Czy wiecie, że… terapia zajęciowa może znacząco poprawić zdolności motoryczne dzieci z FASD? 🖐️

Ćwiczenia skupiające się na motoryce małej i dużej pomagają dzieciom w codziennych czynnościach i poprawiają ich niezależność. Oto kilka korzyści płynących z terapii zajęciowej:

🧩Motoryka mała: Ćwiczenia takie jak układanie puzzli, rysowanie czy zabawy manualne poprawiają precyzję ruchów rąk i palców.

⚽ Motoryka duża: Aktywności takie jak bieganie, skakanie czy gry sportowe wzmacniają mięśnie i poprawiają koordynację.

🧘‍♂️ Samodzielność: Dzięki terapii dzieci uczą się wykonywania codziennych czynności, takich jak ubieranie się, jedzenie czy higiena osobista.

👶 Rozwój społeczny: Zajęcia grupowe pomagają w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami i uczą współpracy.

Terapia zajęciowa jest niezwykle ważna dla dzieci z FASD, ponieważ pomaga im lepiej radzić sobie w życiu codziennym i zwiększa ich pewność siebie.

Zapraszamy do dalszej nauki z nami! 💡

Jesteśmy dumni, że Energa SA Grupa ORLEN jest Mecenasem Głównym Projektu „Pomoc i wsparcie dla dzieci z FASD i ich rodzin – 2024”, sponsorując diagnozę i terapię.

#FASD#TerapiaZajęciowa#WsparcieDlaDzieci#FundacjaFascynacje#Energa