Cootygodniowa dawka wiedzy od Fundacji Fascynacje!

📢📢 Cotygodniowa dawka wiedzy od Fundacja FASCYNACJE

🌟 Czy wiecie, że… dzieci z FASD często mają problemy z pamięcią krótkotrwałą? 🧠

Pamięć krótkotrwała jest kluczowa dla codziennych funkcji, takich jak nauka czy organizacja zadań. Dzieci z FASD mogą potrzebować dodatkowego wsparcia w tej dziedzinie.

Oto kilka wskazówek, jak można im pomóc:

📅Ustal stałą rutynę: Regularny harmonogram dnia pomaga dzieciom przewidywać, co się wydarzy, i lepiej zapamiętywać kolejne czynności.

📝 Listy kontrolne: Spisanie zadań do wykonania i odhaczanie ich po zakończeniu pomaga w organizacji i pamiętaniu.

🎨 Kolorowe notatki: Używanie kolorowych markerów lub naklejek do zaznaczania ważnych informacji może być pomocne.

🔄 Powtarzanie i ćwiczenie: Regularne powtarzanie materiału pomaga w jego utrwaleniu.

📚 Techniki mnemotechniczne: Rymowanki, akronimy czy skojarzenia mogą ułatwić zapamiętywanie.

Wsparcie i cierpliwość ze strony rodziców oraz opiekunów jest nieocenione. Razem możemy pomóc dzieciom z FASD osiągać sukcesy!

Czy macie swoje sprawdzone sposoby na wspieranie pamięci u dzieci? Podzielcie się nimi w komentarzach! 👇

Jesteśmy dumni, że Energa SA Grupa ORLEN jest Mecenasem Głównym Projektu „Pomoc i wsparcie dla dzieci z FASD i ich rodzin – 2024”, sponsorując diagnozę i terapię.

#FASD#PamięćKrótkotrwała#WsparcieDlaDzieci#FundacjaFascynacje#Energa