Cootygodniowa dawka wiedzy od Fundacji Fascynacje!

📢📢 Cotygodniowa dawka wiedzy od Fundacja FASCYNACJE

🌟Dzisiaj poruszymy temat jaką rolę odgrywa dieta i zdrowy styl życia w terapii FASD 🌟

🥦🏃‍♂️Odpowiednie odżywianie i regularna aktywność fizyczna to kluczowe elementy, które pomagają dzieciom z FASD w codziennym funkcjonowaniu.

🔹 Zdrowa dieta:

📎Ograniczaj przetworzoną żywność i cukry. Zamiast tego postaw na świeże owoce, warzywa, pełnoziarniste produkty oraz białka.

📎Wprowadzaj regularne posiłki i przekąski, aby utrzymać stabilny poziom energii i cukru we krwi.

📎Zadbaj o odpowiednie nawodnienie, zapewniając dziecku wystarczającą ilość wody każdego dnia.

🔹 Aktywność fizyczna:

📎Regularne ćwiczenia pomagają w redukcji stresu i poprawiają koncentrację. Zachęcaj dziecko do zabawy na świeżym powietrzu, jazdy na rowerze, biegania lub pływania.

📎Organizuj rodzinne spacery lub wycieczki, aby wspólnie cieszyć się aktywnością fizyczną.

📎Wprowadzaj krótkie przerwy na ruch w ciągu dnia, szczególnie podczas nauki czy innych siedzących zajęć.

💡 Praktyczne porady:

📎Planuj posiłki z wyprzedzeniem, aby uniknąć niezdrowych wyborów na ostatnią chwilę.

📎Wspólnie gotujcie zdrowe potrawy, angażując dziecko w proces przygotowywania jedzenia.

📎Ustal harmonogram dnia, który uwzględnia regularne posiłki, czas na naukę i aktywność fizyczną.

👨‍👩‍👧‍👦Zdrowy styl życia to nie tylko wsparcie dla dziecka, ale również dla całej rodziny. Wprowadzenie zdrowych nawyków może przynieść korzyści wszystkim członkom rodziny, tworząc bardziej harmonijne i szczęśliwe środowisko domowe.

🎯Już dziś uchylamy rąbka tajemnicy! Wraz z Panią Profesor Stopikowską przygotowujemy dla Was cykl postów dotyczących roślin i owoców, które mają niezwykłe wartości odżywcze i pozytywnie wpływają na rozwój mózgu. Dowiecie się, które produkty warto włączyć do diety, aby wspierać zdrowie i rozwój umysłowy Waszych dzieci.

Bądźcie z nami, śledźcie nasze posty i odkrywajcie razem z nami tajemnice zdrowego odżywiania! 🌱🍏🧠

Jesteśmy dumni, że Energa SA Grupa ORLEN jest Mecenasem Głównym Projektu „Pomoc i wsparcie dla dzieci z FASD i ich rodzin – 2024”, sponsorując diagnozę i terapię.

#FASD #ZdrowaDieta #AktywnyStylŻycia #Rodzina #Terapia #WsparcieDlaDzieci #Energa