Cotygodniowa dawka wiedzy od Fundacji Fascynacje!

📢📢 Cotygodniowa dawka wiedzy od Fundacja FASCYNACJE

🌟Dzisiaj poruszymy temat jak wygląda proces diagnozy dziecka z FAS/FASD w naszej fundacji.

📌Nasze podejście jest zgodne z najnowszymi polskimi wytycznymi i obejmuje pełną diagnostykę medyczną, neuropsychologiczną, neurologopedyczną, fizjoterapeutyczną oraz sensoryczną.

🎯Oto etapy tego procesu:

1. Przygotowanie:

👉 Rozmowa wstępna: Zaczynamy od rozmowy, aby wyjaśnić kluczowe kwestie i przesłać dwa kwestionariusze do wypełnienia.

👉 Zebranie informacji: Zbieramy dane o dogodnych terminach badań dla rodziny. Wypełnienie kwestionariuszy jest niezbędnym krokiem do przejścia do badań diagnostycznych.

2. Przeprowadzenie badań diagnostycznych:

👉 Lekarz: Przeprowadza badanie lekarskie i wykonuje zdjęcia dziecka do analizy antropometrycznej.

👉 Psycholog: Specjalizujący się w neuropsychologii, przeprowadza diagnozę neuropsychologiczną.

👉 Neurologopeda: Diagnozuje dziecko pod kątem problemów neurologopedycznych.

👉 Fizjoterapeuta: Ocena przebiegu procesów sensorycznych SI.

Każdy diagnosta przed wizytą zapoznaje się z odpowiedziami z kwestionariusza i dopytuje o szczegóły podczas wizyty.

3. Podsumowanie wyników i wydanie opinii diagnostycznej:

👉 Narada zespołu diagnostycznego: Omówienie wyników badań i wypracowanie diagnozy pod nadzorem konsultanta naukowego.

👉 Wydanie opinii: Sporządzenie i przekazanie wyczerpującej opinii diagnostycznej wraz z zaleceniami dotyczącymi dalszego postępowania z dzieckiem. Możliwość konsultacji i wyjaśnienia diagnozy rodzicom/opiekunom.

Diagnoza FASD w Fundacji Fascynacje to kompleksowy proces, który daje pełny obraz stanu zdrowia i potrzeb dziecka, a także dostarcza obszernych zaleceń, jak postępować dalej. Dzięki temu możemy skutecznie wspierać rozwój Waszych dzieci. 💙

Zapraszamy do dalszej nauki z nami! 💡

Jesteśmy dumni, że Energa SA Grupa ORLEN jest Mecenasem Głównym Projektu „Pomoc i wsparcie dla dzieci z FASD i ich rodzin – 2024”, sponsorując diagnozę i terapię.

#FASD#DiagnozaFASD#WsparcieDzieci#TerapiaDzieci#Energa