Rozpoczęliśmy przygotowania do obchodów Światowego Dnia FAS!

Rozpoczęliśmy przygotowania do obchodów Światowego Dnia FAS, który obchodzony jest od roku 1999, 9 września i rozpoczyna się punktualnie o 9:09. Ma on na celu uświadomienie przyszłym rodzicom negatywne skutki picia alkoholu w czasie ciąży przez kobietę. Dzień ten ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na występowanie problemu w skali światowej.

Celem działania Fundacji FASCYNACJE jest wszechstronne wsparcie i pomoc dziecku i rodzinie, a zwłaszcza osób z FASD (Fetal Alcohol Spectrum Disorders, czyli Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych). Jednocześnie w ramach Kampanii Edukacyjnej „Ciąża bez alkoholu – zdrowe rodzicielstwo” prowadzimy akcję uświadamiania społeczeństwa jak poważnym problemem może być sięganie przez kobietę po alkohol w trakcie ciąży.


W tym roku nasze obchody będą trwać aż 3 dni, 9, 10 i 11 września. Pierwszego dnia będziemy prowadzić Kampanię Edukacyjną „Ciąża bez alkoholu-zdrowe rodzicielstwo” oraz badania sondażowe na ulicach Trójmiasta na temat wiedzy o FAS i FASD. Drugiego i trzeciego dnia zaprosimy Państwa na Konferencję Naukową do Ateneum Akademii Nauk Stosowanych w Gdańsku. Niebawem poznacie Państwo więcej szczegółów. Dziś możemy już zdradzić, że Konferencja będzie bezpłatna dla uczestników, a pierwszy dzień konferencji będzie transmitowany w sieci na naszej stronie.


Zaglądajcie na nasz profil na FB: https://www.facebook.com/fundacjafascynacje

Grafikę wykorzystaną do tegorocznego plakatu stworzyła dla Fundacji FASCYNACJE Pani Dorota

Przewiń na górę