Rada Programowa
Rada Programowa
.
.
Przewodnicząca Rady Programowej:
Dr hab. Małgorzata Stopikowska, prof. A-ANS
Jestem współzałożycielką Fundacji na Rzecz Dziecka i Rodziny FASCYNACJE. Jestem kierownikiem Katedry Nauk o Rodzinie na Wydziale Studiów Edukacyjnych Ateneum – Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku, pedagog, specjalista Nauk o Rodzinie, wykładowca na kierunku Pedagogika oraz Nauki o Rodzinie. Jestem członkinią Rad Naukowych czasopism naukowych w Polsce i zagranicą, jestem członkiem Światowej Rady Badań nad Polonią, Polskiego Stowarzyszenia Familiologicznego, Zespołu Pedagogiki Kultury i Edukacji Międzykulturowej PAN, Comparative and International Education Society, USA. Zainteresowania naukowe: specyfika funkcjonowania dziecka z FASD i jego rodziny, diagnoza i terapia dziecka z FASD, problematyka wielokulturowa i wieloreligijna, profilaktyka FASD, koncepcje organizacji interdyscyplinarnej, kompleksowej i zintegrowanej pomocy dzieciom z FASD. Jestem autorką 5 książek i ponad 100 artykułów naukowych, w większości dotyczących tematyki pedagogicznej i familiologicznej, redaktorka 7 prac zbiorowych, jestem referentką na konferencjach w Polsce i zagranicą, Jestem członkiem Rad Naukowych czasopism naukowych w Polsce i zagranicą, organizatorką i współorganizatorką konferencji o zasięgu międzynarodowych i krajowych. Jestem autorką koncepcji zorganizowania interdyscyplinarnej, systemowej, zintegrowanej i kompleksowej pomocy dla dziecka z FASD i jego rodziny; koordynator i autorka koncepcji Centrum Diagnozy, Terapii, Edukacji i Profilaktyki FASD.
.
.
Wiceprzewodnicząca Rady Programowej:
dr Małgorzata Słowik
Specjalizuję się w pedagogice i pracy socjalnej, jestem nauczycielem akademickim Pomorskiej Akademii w Słupsku, mam doświadczenie w poradnictwie rodzinnym i pomocy telefonicznej (telefon zaufania), organizacji festynów i happeningów, zorganizowałam i prowadziłam przez 2 lata wolontariacką poradnię rodzinną, byłam opiekunem Koła Naukowego Studentów w Ateneum – Szkole Wyższej w Gdańsku i członkinią Fundacji Wschodzące Słońce, matka piątki dzieci, autorka kilkunastu prac naukowych.
.
.
dr n. med i zdr. Iwona Milewska
mediatorka, certyfikowany praktyk terapii IFS, trenerka NVC, wykładowca akademicki
.
.
mgr Marzena Kozłowska
Jestem pedagogiem, psychotraumatologiem, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Akademii Medycznej, a także Studium Psychologii i Socjologii oraz Szkoły Animatorów Profilaktyki. Jestem wykładowcą akademickim na kierunku Pedagogika. Jestem koordynatorem pieczy zastępczej, trenerem umiejętności interpersonalnych, specjalistą w zakresie komunikacji, integracji, motywacji, pracy z grupą oraz pracy z dziećmi o specyficznych potrzebach edukacyjnych.
.
.
mgr Krystyna Aleksandra Dudzis
Kim jestem? Lubię być SOBĄ – wraz ze swoimi zasobami i deficytami. Drugi człowiek jest dla mnie bardzo, bardzo ważny. Wykształcenie – tak, ponieważ kocham się uczyć, zdobywać wiedzę, doświadczenie. Uczyć się od innych i uczyć innych, dzielić się tym, co razem posiadamy. Stąd tyle tego – kim jestem: psychoterapeutką, pedagogiem, familologiem, położną, mediatorem, kuratorem, certyfikuję się w seksuologii klinicznej. To ludzkie aspekty, ale są jeszcze te… psie, czyli: dogoterapeuta, zoopsycholog, treser psów, ewaluator psów agresywnych,
inspektor ds. ochrony zwierząt. Moje psy zawsze są ze mną, pracują nawet w gabinecie i… odwalają kawał dobrej roboty. Kocham też wszystko co stare, porzucone, lubię zapraszać takie zwierzęta, ale i przedmioty do nowego życia, a kiedy trzeba (tego już nie lubię) – towarzyszyć w odejściu. Mam taką starą, przeszło stuletnią chatę z bali, dziki ogród, a miejsce to nazywa się dla każdego, kto tam zawita: U SIEBIE. Dobrze jest być sobą u siebie. Ogromnie cieszę się z tego, że FAScynacje zaprosiły mnie do współpracy. Mam nadzieję, że dobrze się spiszę.
.
.
mgr Bogdan Tarach
Z zawodu jestem rolnikiem, prowadziłem gospodarstwo rolne obecnie rencista, żonaty, żona Alicja. Udzielam się społecznie od 1996 r. do dnia dzisiejszego sołtys wsi Kozłowo, w tym czasie zrealizowałem około 60 inwestycji w tym dwa Małe Projekty UE oraz trzy projekty Budżetu Obywatelskiego. Radny Rady Miejskiej w Świeciu w latach 2002-2006, 2006-2010, 2014-2018, 2018-2023; w każdej z kadencji zasiadam w trzech komisjach tj. Komisja Rolnictwa, Komisja Rodziny, Zdrowia i Opieki Społecznej, Komisji Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska. Jestem członkiem Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej, Członek Lokalnej Grupy Działania Gmin Powiatu Świeckiego, Członek Rady Społecznej Miejsko Gminnej Przychodni w Świeciu, od 2022 r. Członek rady programowej Fundacji FASCYNACJE, z którą współpracuję od 2015 r. Obecnie koordynator zbiórki leków dla potrzebujących z Ukrainy.