Kurs III stopnia (klocki NUMICON) – Warsztaty praktyczne z klockami NUMICON – Prezes Katarzyna Sulima

Warsztaty są przeznaczone dla osób, które ukończyły kurs I i II stopnia:

Terapia, zabawa oraz nauka czyli rozwijanie myślenia matematycznego metodą „Numicon” – kurs I stopnia
Kształtowanie pojęć matematycznych klockami „Numicon” – kurs II stopnia


Terminy warsztatów praktycznych z klockami NUMICON
19 marca 2022 – Gdańsk ul. Ks. Leona Miszewskiego 17, lok. 100 – (siedziba Fundacji FASCYNACJE)
w godzinach 10:00 – 14:00 – wolne miejsca

METODA NUMICON
Numicon to brytyjski system budowania umiejętności matematycznych u dzieci. Jego podstawą są klocki zaprojektowane z myślą o dziecięcych strategiach uczenia się, oparte na naturalnym rozwoju myślenia matematycznego. Wielką zaletą kształtów Numicon jest ich multisensoryczność, a więc wykorzystywanie kanału wzrokowego (kształt, kolor), a także taktylnego (otwory w kształtach). Głównym zadaniem stosowania tej metody nauki matematyki jest stworzenie w umyśle dziecka obrazu liczby i jej wartości – poprzez nadanie jej wyobrażenia w postaci klocka o konkretnych rozmiarze, kolorze i ilości dziurek. Ten obraz pozwala na szybkie szacowanie wielkości oraz wprowadzanie kolejności, pojęć większy, mniejszy a także na podstawowe działania dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Klocki Numicon wprowadzają dzieci w świat matematyki.
Klocki NUMICON to nie tylko przejrzysta reprezentacja abstrakcyjnych dla dzieci liczb, ale również atrakcyjne narzędzie do nauki i zabawy. Dzięki klockom Numicon nauka matematyki może być przyjemna i efektywna. Klocki wykorzystywane są w edukacji matematycznej na całym świecie, zarówno w szkołach ogólnodostępnych jak i w szkołach integracyjnych i specjalnych. Czas na to, aby je rozpowszechnić również w naszych przedszkolach i szkołach.
Nauka z klockami Numicon pomaga zrozumieć pojęcia matematyczne, nawet te najbardziej skomplikowane. To świetna pomoc edukacyjna, dzięki której dzieci uczą się matematyki poprzez wszystkie zmysły, poczynając od najmłodszych lat. Klocki te można wykorzystywać podczas zabawy w piasku, w wodzie, na dywanie oraz włączać je do innych zabaw . Można je też wykorzystywać podczas codziennych czynności, np. podczas posiłków. Dzieci dowiadują się, że cyfry i liczby to symbole, które można łączyć. Zauważają również relacje i związki pomiędzy liczbami. Eksperymentując z klockami i innymi przedmiotami do przeliczania, można opisywać swoje działania i spostrzeżenia.
Nauczyciel z łatwością może wyciągać wnioski na temat poziomu rozwoju wiedzy matematycznej swoich podopiecznych. Numicon przedstawia prawidłową kolejność działań wprowadzających wiadomości i umiejętności matematyczne. Najpierw przez doświadczanie i spontaniczne manipulowanie, rozmawianie, a następnie przez przechodzenie w typowy świat cyfr, liczb i działań arytmetycznych.
Dzięki warsztatom poznasz praktyczną stronę pracy klockami NUMICON

Organizator kursu:
Fundacja Na Rzecz Dziecka i Rodziny FASCYNACJE oraz Dorota Jankowiak-Dąbrowska

Prowadząca warsztaty:
Katarzyna Sulima
Sama o sobie mówi:
„Jestem nauczycielem z pasją. Moim celem jest, aby dzieci były bezpieczne i szczęśliwe, staram się stworzyć dobrą atmosferę w grupie pełnej szacunku i akceptacji, gdzie każdy czuje się ważny i potrzebny. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim szacunkiem do dziecka i wiarą w każde z nich. Dbam o to, aby w przedszkolu, każde dziecko było uśmiechnięte, samodzielne, wierzyło w siebie, miało prawo do błędu i prawo do sukcesu. Staram się dbać o sferę edukacyjną przedszkolaków, ale również dostrzegać i zaspokajać ich potrzeby emocjonalne. Dokładam wszelkich starań, aby odkrywać dziecięce potencjały i stwarzać warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju przedszkolaków. Jestem absolwentką studiów na kierunku – Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną. Obecnie jestem studentką studiów magisterskich na kierunku Pedagogika ze specjalnością Terapii pedagogicznej ( studia kwalifikacyjne). Prowadzę też trening umiejętności społecznych z grupą dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prywatnie jestem mamą dwóch dorastających dziewczynek. Moją pasją jest praca z dziećmi, stwarzanie pomocy dydaktycznych dopasowanych indywidualnie do możliwości i umiejętności dzieci. Obecnie pracuje z dziećmi 6 letnimi, które przygotowuje do klasy pierwszej. Edukację matematyczną dzieci 5 i 6 letnich prowadzę metodą Numicon. Wiedzę z zakresu pracy tą metodą zdobyłam poprzez szkolenia, kursy, ale przede wszystkim obserwacje dzieci i ich potrzeby. Przeprowadziłam badania naukowe w grupie dzieci 5 letnich, w jaki sposób kształtują się pojęcia matematyczne u dzieci, w oparciu o metodę Numicon. W tym celu stworzyłam serię książeczek Numicon oraz wiele innych pomocy dydaktycznych do istniejącej już metody. Metodą Numicon pracowałam też indywidualnie z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i muszę przyznać, że jest to doskonała metoda również do pracy indywidualnej.
Bardzo mi zależy aby tę metodę poznało szersze grono pedagogów, terapeutów, ale przede wszystkim nauczycieli edukacji przedszkolnej, gdzie metoda Numicon, doskonale się sprawdza i przynosi znakomite efekty. Dzieci uczą się poprzez zabawę a w edukacji przedszkolnej najbardziej nam na tym zależy”.

Ile inwestujesz?
4 godziny szkoleniowe – 199 zł/ os.

Forma płatności:
Numer konta do uiszczenia opłaty za warsztaty NUMICON
Fundacja Na Rzecz Dziecka i Rodziny FASCYNACJE
ul. Ks. Leona Miszewskiego 17, lok. 100, 80-239 Gdańsk
mBank
30 1140 2004 0000 3102 7910 7477
Faktura – należy prawidłowo zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym chęć otrzymania faktury oraz podać wszystkie dane.
Fakturę otrzymają Państwo na adres e-mail po uiszczeniu opłaty.
Jeśli płatnikiem jest pracodawca – szkoła / przedszkole – termin płatności 5 dni od wystawienia faktury.
W tytule proszę podać: Imię i nazwisko z rejestracji oraz Warsztaty praktyczne z NUMICONUWAGA!
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń oraz kolejność uiszczenia opłaty

Formularz rejestracyjny: tutaj

Wydarzenie na Facebooku: tutaj

W razie pytań możesz się skontaktować:
574 298 848 Dorota Jankowiak-Dąbrowska
szkolenia.fundacjafascynacje@gmail.comWydarzenia archiwalne:
18 września 2021 – Gdańsk ul. Ks. Leona Miszewskiego 17, lok. 100 – (siedziba Fundacji FASCYNACJE)
w godzinach 10:00 – 14:00

Przewiń na górę