Klocki NUMICON – kurs III st. w Warszawie – 11.12.2021

Kurs III stopnia
Warsztaty praktyczne z klockami NUMICON i Katarzyną Sulimą – Warszawa – Przedszkole AGATKAWarsztaty są przeznaczone dla osób, które ukończyły kurs I i II stopnia
(Terapia, zabawa oraz nauka czyli rozwijanie myślenia matematycznego metodą „Numicon” – kurs I stopnia
Kształtowanie pojęć matematycznych klockami „Numicon” – kurs II stopnia)

Termin warsztatów praktycznych z klockami NUMICON11 grudzień 2021 – WARSZAWA – Przedszkole AGATKA – ul. Mladzka 27/13A
w godzinach 10:00 – 14:00 (5 godzin szkoleniowych)

Zgłoszenia poprzez formularz:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLScERxMhOEl…/viewform…Wraz z Katarzyną Sulimą, Dorotą Jankowiak-Dąbrowską i Fundacją na Rzecz Dziecka i Rodziny FASCYNACJE zapraszamy na Kurs III stopnia – Warsztaty praktyczne z NUMICON
Zastosowanie metody pracy klockami NUMICON i autorskich rozwiązań Katarzyny Sulimy w nauce, zabawie i terapii dla dzieci przedszkolnych i szkolnych. Matematyka i kształtowanie pojęć matematycznych w nowatorskiej odsłonie.

Dla kogo?
Dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych, dyrektorów przedszkoli i szkół, rodziców, studentów pedagogiki.
Klocki NUMICON wprowadzają dzieci w świat matematyki. Katarzyna Sulima, wieloletni praktyk, pokazuje, że klocki NUMICON to nie tylko przejrzysta prezentacja abstrakcyjnych dla dzieci liczb, ale również atrakcyjne narzędzie do nauki i zabawy. Dzięki klockom NUMICON nauka matematyki może być przyjemna i efektywna. Katarzyna Sulima zdradza jak pracuje tą metodą, którą wzbogaciła o fantastyczne, autorskie pomysły i narzędzia. Klocki wykorzystywane są w edukacji matematycznej na całym świecie, zarówno w szkołach ogólnodostępnych jak i w szkołach integracyjnych i specjalnych. Czas na to, aby je rozpowszechnić również w naszych przedszkolach i szkołach w całej Polsce.
Nauka z klockami NUMICON pomaga zrozumieć pojęcia matematyczne, nawet te najbardziej skomplikowane. To świetna pomoc edukacyjna, dzięki której dzieci uczą się matematyki poprzez wszystkie zmysły, poczynając od najmłodszych lat. Klocki te można wykorzystywać podczas zabawy w piasku, w wodzie, na dywanie oraz włączać je do innych zabaw . Można je też wykorzystywać podczas codziennych czynności, np. podczas posiłków. Dzieci dowiadują się, że cyfry i liczby to symbole, które można łączyć. Zauważają również relacje i związki pomiędzy liczbami. Eksperymentując z klockami i innymi przedmiotami do przeliczania, można opisywać swoje działania i spostrzeżenia.
Nauczyciel z łatwością może wyciągać wnioski na temat poziomu rozwoju wiedzy matematycznej swoich podopiecznych. NUMICON przedstawia prawidłową kolejność działań wprowadzających wiadomości i umiejętności matematyczne. Najpierw przez doświadczanie i spontaniczne manipulowanie, rozmawianie, a następnie przez przechodzenie w typowy świat cyfr, liczb i działań arytmetycznych.

Organizator kursu:
Fundacja Na Rzecz Dziecka i Rodziny FASCYNACJE oraz Dorota Jankowiak-DąbrowskaProwadząca warsztaty:

Katarzyna Sulima
Sama o sobie mówi:
„Jestem nauczycielem z pasją. Moim celem jest, aby dzieci były bezpieczne i szczęśliwe, staram się stworzyć dobrą atmosferę w grupie pełnej szacunku i akceptacji, gdzie każdy czuje się ważny i potrzebny. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim szacunkiem do dziecka i wiarą w każde z nich. Dbam o to, aby w przedszkolu, każde dziecko było uśmiechnięte, samodzielne, wierzyło w siebie, miało prawo do błędu i prawo do sukcesu. Staram się dbać o sferę edukacyjną przedszkolaków, ale również dostrzegać i zaspokajać ich potrzeby emocjonalne. Dokładam wszelkich starań, aby odkrywać dziecięce potencjały i stwarzać warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju przedszkolaków. Jestem absolwentką studiów na kierunku – Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną. Obecnie jestem studentką studiów magisterskich na kierunku Pedagogika ze specjalnością Terapii pedagogicznej ( studia kwalifikacyjne). Prowadzę też trening umiejętności społecznych z grupą dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prywatnie jestem mamą dwóch dorastających dziewczynek. Moją pasją jest praca z dziećmi, stwarzanie pomocy dydaktycznych dopasowanych indywidualnie do możliwości i umiejętności dzieci. Obecnie pracuje z dziećmi 6 letnimi, które przygotowuje do klasy pierwszej. Edukację matematyczną dzieci 5 i 6 letnich prowadzę metodą Numicon. Wiedzę z zakresu pracy tą metodą zdobyłam poprzez szkolenia, kursy, ale przede wszystkim obserwacje dzieci i ich potrzeby. Przeprowadziłam badania naukowe w grupie dzieci 5 letnich, w jaki sposób kształtują się pojęcia matematyczne u dzieci, w oparciu o metodę Numicon. W tym celu stworzyłam serię książeczek Numicon oraz wiele innych pomocy dydaktycznych do istniejącej już metody. Metodą Numicon pracowałam też indywidualnie z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i muszę przyznać, że jest to doskonała metoda również do pracy indywidualnej.
Bardzo mi zależy aby tę metodę poznało szersze grono pedagogów, terapeutów, ale przede wszystkim nauczycieli edukacji przedszkolnej, gdzie metoda Numicon, doskonale się sprawdza i przynosi znakomite efekty. Dzieci uczą się poprzez zabawę a w edukacji przedszkolnej najbardziej nam na tym zależy.”

Ile inwestujesz?
5 godzin szkoleniowych – 288 zł/ os.Jeśli nie masz jeszcze kursu I i II stopnia – to możesz wykupić dostęp do nagrań za dodatkową opłata
Kurs I stopnia + 99 zł
Kus II stopnia + 99 zł

Forma płatności:
Numer konta do uiszczenia opłaty za warsztaty NUMICON
Fundacja Na Rzecz Dziecka i Rodziny FASCYNACJE
ul. Ks. Leona Miszewskiego 17, lok. 100, 80-239 Gdańsk
mBank
30 1140 2004 0000 3102 7910 7477
Faktura – należy prawidłowo zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym chęć otrzymania faktury oraz podać wszystkie dane.
Fakturę otrzymają Państwo na adres e-mail po uiszczeniu opłaty.
Jeśli płatnikiem jest pracodawca – szkoła / przedszkole – termin płatności 5 dni od wystawienia faktury.
W tytule proszę podać: Imię i nazwisko z rejestracji oraz Warsztaty praktyczne z NUMICONUWAGA!
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń oraz kolejność uiszczenia opłaty

W razie pytań możesz się skontaktować:
574 298 848
Dorota Jankowiak-Dąbrowska
szkolenia.fundacjafascynacje@gmail.com

Przewiń do góry