Zajęcia dramowo-teatralne:

Fundacja na Rzecz Dziecka i Rodziny FASCYNACJE zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach grupowych – TEATRALNO DRAMOWYCH z elementami socjoterapii!

To nowy cykl zajęć grupowych w oparciu o autorski projekt stworzony przez Jacka Panka na potrzeby podopiecznych naszej Fundacji.

Uruchamiamy dodatkowy nabór na rok 2022!

DLA KOGO?

Zajęcia grupowe TEATRALNO DRAMOWE z elementami socjoterapii w Fundacji na Rzecz Dziecka i Rodziny FASCYNACJE to zajęcia grupowe dla dzieci w wieku 8-13 lat oraz młodzieży w wieku 13-18 lat.

CO ĆWICZYMY?

Co tydzień podczas zajęć TEATRALNO DRAMOWYCH z elementami socjoterapii, trwających 90 min, rozwijamy różnorodne umiejętności i dobrze się bawimy. Podczas zajęć w Fundacji Fascynacje duży akcent kładziemy na uczestników, na ich potrzeby i zainteresowania. Ćwiczymy w bezpiecznych warunkach zawieranie znajomości, inicjonowanie rozmowy, słuchanie i zadawanie pytań, odmawianie, reagowanie na krytykę, wyrażanie krytyki oraz dyskutowanie. Ponadto skupiamy się także na emocjach, uczuciach i potrzebach – dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach uczą się rozpoznawania i okazywania swoich emocji czy potrzeb w sposób nie tylko skuteczny, ale również akceptowalny społecznie. Co więcej, nasze ćwiczenia to dla dzieci i młodzieży świetna okazja do wypracowania strategii radzenia sobie ze swoimi problemami: np. głębokie przeżywanie porażki. Młodzi ludzie uczą się jak adekwatnie reagować na zaczepki innych czy pohamować własną złośliwość. To sprawia, że zaczynają podchodzić bardziej konstruktywnie do rozwiązywania konfliktów z rówieśnikami. Starają się czekać na swoją kolej, wysłuchiwać poleceń do końca oraz ponosić konsekwencje swoich działań. Podczas zajęć rozwijać i utrwalać będziemy również umiejętności społeczne, takie jak: odwaga do wystąpień publicznych, śmiałość w wyrażaniu własnej opinii, zdolność radzenia sobie ze stresem, a także umiejętność pracy w zespole.

PROWADZĄCY:

Jacek Panek

Pedagog, pedagog teatru, animator społeczny Absolwent Pedagogiki oraz Wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach I stopnia w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (CTSR). Członek- założyciel Stowarzyszenia Artystyczno – Społecznego „Feeria”. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obecnie tworzy i realizuje projekty Stowarzyszenia „Feeria”, prowadzi zajęcia dla podopiecznych fundacji Fascynacje oraz jest zaangażowany w przedsięwzięcia teatralne i projekty Teatru Gdynia Główna.

.

Zajęcia odbywają się we wtorki w siedzibie Fundacji ul. Miszewskiego 17 lok 101 w Gdańsku Wrzeszczu

Grupa szkolna (8 – 13 lat) – godzina 16:00 – 17:30

Grupa młodzieżowa (13 – 18 lat) – godzina 17:30 – 19:00