Picie alkoholu w ciąży.

🚫🍷Picie alkoholu w czasie ciąży to poważny temat, który może prowadzić do zaburzeń znanych jako Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD). Dzieci z FASD mogą napotykać wiele trudności, obejmujących aspekty medyczne, behawioralne, edukacyjne i społeczne. Jednak zdiagnozowanie tych trudności i udzielenie odpowiedniej pomocy może zapobiec nasileniu się problemów. Wczesna diagnoza i terapia są kluczowe – mówi dr hab. Małgorzata Stopikowska.

📚Dr hab. Małgorzata Stopikowska, profesor Ateneum – Szkoły Wyższej w Gdańsku i koordynator Centrum FASD przy Fundacji FASCYNACJE, jest wybitną specjalistką w dziedzinie nauk o rodzinie i pedagogiki. Jest kierownikiem Katedry Nauk o Rodzinie na Wydziale Studiów Edukacyjnych Ateneum w Gdańsku oraz przewodniczącą Rady Programowej Fundacji FASCYNACJE. Jej badania skupiają się głównie na specyfice funkcjonowania dzieci z FASD i ich rodzin oraz koncepcjach kompleksowej pomocy dla tych dzieci.

🙌Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z Panią Profesor. Jej zaangażowanie i wiedza stanowią nieocenione wsparcie dla naszych działań w obszarze pomocy dzieciom i rodzinom.