Logo Energa

ENERGA wspiera osoby z FASD

W roku 2021 wraz z Partnerem Głównym ENERGA GRUPA ORLEN Fundacja FASCYNACJE prowadzi projekt pt. Pomoc i wsparcie dla dzieci z FASD i ich rodzin.

Projekt Pomoc i wsparcie dla dzieci z FASD i ich rodzin przewiduje dofinansowanie lub całkowite sfinansowanie co najmniej 4 specjalistycznych diagnoz w kierunku FASD oraz przynajmniej 125 godzin terapii indywidualnych i grupowych do końca 2021 r. Partnerstwo jest realizowane w ramach Strategii zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu Grupy ENERGA.

Fundacja-FASCYNACJE-2020-tus

Picie alkoholu w czasie ciąży może wpłynąć na rozwój grupy schorzeń zwanych płodowymi zaburzeniami ze spektrum alkoholu (FASD). Dzieci z FASD mogą natrafiać na wiele problemów, takich jak problemy medyczne, behawioralne, edukacyjne i społeczne.

Beneficjenci projektu

Projekt prowadzony z ENERGA GRUPA ORLEN jest skierowany do mieszkańców Pomorza, a zwłaszcza Trójmiasta. W sposób szczególny chcielibyśmy pomóc rodzinom adopcyjnym i biologicznym. Do programu mogą się także zgłaszać rodziny zastępcze i placówki. Opiekunowie prawni mogą zgłosić dziecko do projektu w sytuacji, gdy istnieje wysokie prawdopodobieństwo spożywania alkoholu przez jego matkę podczas ciąży.
Zgłoszenia do projektu można nadsyłać na adres: partnerstwo@fundacjafascynacje.pl

Przewiń na górę